Társulati Tagok

Menü helye

Nagy Zsuzsanna

Artista, koreográfus, rigger

Tudásom először 4 évesen a balett alapozta meg, majd más irányzatokkal is megismerkedtem.

Tanulmányaim a Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskolában folytattam, majd 2008-ban Színházi táncos, 2009-ben Táncpedagógus végzettséget szereztem. Több színházi és táncszínházi előadásban táncoltam. 

2011-ben ismerkedtem meg a levegőakrobatikával, először a silkkel, majd sorra jött a többi eszköz: karika, trapéz, gurtni, hammock, kocka. 

Célom ötvözni a levegőakrobatika trükköket a tánccal. Mindemellett akrobatikával és partnerakrobatikával is foglalkozom. 

2014-től a Balatonfüredi Sirály Táncfesztivál és a Modern Táncsportok Magyarországi Szövetségének pontozóbírója lettem.

2015-től a CommandARTe Társulat koreográfusa és a CommandARTe Stúdió oktatója, vezetője vagyok.

2016-tól a Magyar Légtánc és Összművészeti Egyesület elnöke.

2019. februárjában végeztem el felnőtt oktatásban a Baross Imre Artistaképzőt, Artista – Gurtni szakon.

2019-ben létrehoztuk a CommandARTe Tanodát gyerekek számára.

2021-től a CommandARTe Művészeti Kft. ügyvezetője.

Virga Tímea

Színésznő, bohóc, rendező

Békéscsabán a Jókai színházban kezdtem el tanulmányaimat Fekete Péter vezetése alatt. Ott kaptam életem első nagyszínpadi szerepét. 

Végzet színészként a Soproni Petőfi Színházba szerződtem, ahol két évig voltam a Társulat tagja. Majd a Turay Ida Színházba és a József Attila Színházba, amit a Gárdonyi Géza színház követett. 

Színházi munkáim mellett sok időt szenteltem a mozgásszínháznak. Vonzottak az alternatív cirkuszi közegek, artista technikákat tanultam és végül azon kaptam magam, hogy menthetetlenül a cirkusz-színház szerelmese lettem. Ez a jelenleg is születőben lévő műfajjal, új perspektívákat nyitottak meg számomra, amikhez művész társak is szegődtek. 

Ennek eredményeként 2015. tavaszán létrehoztuk a CommandARTe Társulatot, olyan táncosokból, artistákból és színészekből, akik célul tűzték ki a Cirkusz és Színház műfajának egyesítését és szélesebb körű elterjesztését. 

Ennek az égisze alatt született meg első rendezésem is a “Bolondok Cirkusza”, amit azóta számos bemutató követett. 

Jelenleg a Nemzeti Színházban és Spirit Színházban játszom és a Baross Imre Artistaképző végzős növendéke vagyok Bohóc/Pantomim szakon.

Stián Dániel

Artista

Tanulmányaimat a Baross Imre Artistaképző iskolában fejeztem be 2010-ben Gurtni szakon. A gurtni szak mellett egy gumiasztal (Trampoline) csoportban is szerepeltem. 

Az iskola befejezése után a Fővárosi Nagycirkuszban kaptunk meghívást, hogy megmutassuk a tudásunkat. A szezon remekül sikerült, így a csapatunk jelentkezett a Németországi Wiesbadeni Cirkuszfesztiválra ahol közönségdíjat nyertünk.

2012-ben a Belgiumi Alexander Bouglione cirkuszban szórakoztattuk a közönséget, még ugyanebben az évben átmentünk Szlovákiába és ott folytattuk a munkánk.

2013-ban Norvégéba kaptunk szerződést, a szezon befejezése után a csapat megállapodott, hogy külön folytatjuk az utunkat. Ekkor csatlakoztam egy ugródeszka csoportba.

2014-ben a Fővárosi Nagycirkuszban kaptunk lehetőséget, hogy bemutassuk ismét a tudásunkat.

2016-ban egy színházi társulat megkeresett és ajánlatott tett. A csapattal többnyire Dubaiba jártunk fellépni. Mesedarabokat és Varieté műsorokat adtunk az ottani közönségnek, de számos más országban is eljutottunk.

2020-ban a Commandarte társulathoz csatlakoztam és az óta is a társulat tagja vagyok.

Mórocz Eszter

Artista, táncos

4 éves korom óta folyamatosan képzem a mozgásom. Először művészi tornázni, majd 6 évesen Ritmikus SportGimnasztikázni kezdtem, egy-két év múlva pedig már rendszeresen jártam versenyezni.

1998-ban – főként kitartásomnak köszönhetően – bekerültem a Magyar Együttes Kéziszer Válogatottba, melynek tagjaként több nemzetközi versenyen, Európa- és Világbajnokságon vettem részt. Miután a 2003-as VB-n 1 hellyel maradtunk le az Athéni olimpiai kvóta megszerzéséről, úgy döntöttünk, hogy balett-tanárunk vezetésével a tánc felé vesszük az irányt.

A balett mellett először a musical és revü érdekeltek. Több társulat gála műsorán is felléptem ezekben a műfajokban, valamit majdnem egy évet dolgoztam egy óceánjáró hajó tánckarában. 2009-ben – az első órámon – beleszerettem az argentin tangóba. Az addigi kötött koreográfiákhoz képest a legnagyobb kihívást a partner követése, és a másodpercről másodpercre való figyelés jelentette. Ennek köszönhetően viszont rengeteget fejlődött az improvizációs képességem. Közben mindvégig modern tánc stílusokat tanultam és érdeklődésem szép lassan egyre inkább fordult a formákról az érzetek felé. Manapság leginkább kortárs előadásokban veszek részt szabadúszó mozgásművészként.

A cirkusz világa régóta érdekel, sokáig azonban csak fesztiválokon és rendezvényeken próbálgattam a különböző zsonglőr és tűzzsonglőr eszközöket, gólyalábat. Egyszer egészen Barcelonáig utaztam, hogy részt vegyek a Cirque du soleil táncos válogatásán. Végül 2017 őszén kezdett komollyá válni a kapcsolatom az új cirkusz és azon belül is a légtánc műfajával, amikor is bekerültem a CommandARTe Társulatba. Fő zsánerem a karika lett, de tanulok silkezni, és időről-időre belekóstolok a zsonglőrködésbe is.

Alkotó előadóként szeretem a különböző műfajok ötvözését. Táncoltam tangó koreográfiát szalaggal, részt vettem tánc előadásban egy falmászó teremben valamit egy kőfejtő sziklafalán, néha még énekelek és szöveget is mondok. Fontosnak tartom a folyamatos változást, fejlődést és szeretem a kihívásokat.

Peták Róbert

Artista, táncos

A táncon keresztül érkeztem a társulathoz.

Szülővárosomban Szegeden kezdtem el táncolni, majd Budapestre költöztem, ahol a táncos képzés után többek között Fejes Ádámnál, majd Földi Bélánál tanultam.

Később Frenák Pállal, Feledi Jánossal, Nagy Csillával, Bodor Johannával, Michael Kropffal és Jobbágy Bernadettel dolgoztam.

Egy vissza-visszatérő hátfájás terelt a silk és egyáltalán az újcirkusz irányába. A tánc után üdítő, hogy a silk mennyivel konkrétabb és egyértelműbb tud lenni, mégis ad egyfajta szabadságot lehetőséget, hogy feltárhassunk valamelyest önmagunkból.

Eredetileg nem terveztem, hogy belekostóljak az újcirkusz világába, most mégis hálás vagyok, hogy eljutottam ide és a CommandARTe Társulat tagja lehetek.

Hegedűs Endóra

Artista

A sport az egész életemet végigkíséri. 

A lovas sport több ágazatát kipróbáltam, többek között a díjugratást, díjlovaglást és a western lovaglást. A lovak iránti szenvedély és kíváncsiság hajtott.

2012-ben ismerkedtem meg a rúdtánccal. Országos Rúdtánc versenyen egyedülálló módon csapat formációban indultunk.

2014. nyarán próbáltam ki először a levegőakrobatikát, azon belül is a karikát, amely azonnali szerelem lett. A tréningeken újabb és újabb eszközökkel ismerkedtem meg – silk, hammock.

2015. óta vagyok a CommandARTe Társulat tagja. Az összes eszköz közül a hammock áll a szívemhez a legközelebb, mellyel 2015-ben és 2017-ben a Székesfehérváron megrendezett Országos Légtorna Bajnokságon mindkétszer II. helyezést értem el. 

Tudásomat további eszközökön bővítem – háló, kötél és lengőrúd.